Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Керівництво для авторів

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ

 

До друку приймаються статті, що відповідають вимогам ДСТУ 7152:2020 Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках:

- постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;

- аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які опирається автор;

- виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, яким присвячується дана стаття;

- формулювання мети статті (постановка завдання);

- виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням наукових результатів;

- висновки з даного дослідження і перспективи подальших досліджень у даному напрямку.

З метою дотримання вищезазначених вимог до наукової статті слід жирним шрифтом виділити такі елементи статті: вступ, аналіз останніх досліджень та публікацій, мета, виклад основного матеріалу дослідження, висновки та перспективи подальших досліджень. Статті, які не відповідають вимогам до фахових статей, до друку не приймаються. Статті публікуються українською та англійською мовами.

Орієнтовний обсяг статті –  не менше 10 сторінок. Розміри полів: ліве – 20 мм, праве – 20 мм, верхнє – 20 мм, нижнє – 20 мм. Статті необхідно готувати за допомогою текстового редактора Microsoft Word. Шрифт статті – Times New Roman, через інтервал 1,0, розмір – 14 рt.

Назва публікації має стисло відображати її зміст і за формою бути зручною для складання бібліографічних описів, покажчиків, посилань і здійснення бібліографічного пошуку.

Анотація має бути інформативною, структурованою та змістовною. В анотації відображаються актуальність та мета дослідження, методи аналізу, отримані результати, практична цінність роботи, висновки. Текст не повинен містити абревіатури, виноски, посилання. Анотація подається українською та англійською мовами. Обсяг анотації – 1800 - 2000 знаків.

Бібліографічні посилання складають відповідно до положень ДСТУ 8302:2015. Посилання в тексті подавати тільки у квадратних дужках, наприклад [1], [1, 6]. Посилання на конкретні сторінки наводити після номера джерела, потім через кому сторінку (маленьке с.), далі її номер (наприклад: [1, с. 5]). Якщо далі йде інше джерело, то ставити його номер через крапку з комою в тих самих дужках (наприклад: [1, с. 5; 4, с. 8]). Усі цитати, мова оригіналу яких є іншою, подавати мовою статті й обов’язково супроводжувати їх посиланнями на джерело і конкретну сторінку. Не робити посторінкових посилань, а подавати їх у дужках безпосередньо в тексті. На всі рисунки й таблиці давати посилання в тексті. Усі рисунки мають супроводжуватися підрисунковими підписами, а таблиці повинні мати заголовки.

Рисунки (схеми, графіки, діаграми тощо) і таблиці повинні бути пронумеровані арабськими цифрами та розміщені безпосередньо в тексті, там, де вони мають бути за змістом . До рисунків потрібно дати пояснювальні підписи, а до таблиць – тематичні назви. На кожен рисунок чи таблицю потрібно робити посилання в основному тексті статті та зазначати порядковий номер, наприклад: (рис. 1), (табл. 2). При необхідності всі малюнки повинні бути забезпечені умовними позначеннями. Написи на рисунках потрібно виконувати засобами текстового редактору. До редакції рисунки надаються в тексті статті за змістом та окремими файлами у форматах: .tiff, .png або .jpg.

Таблиці виконувати засобами текстових редакторів та розміщувати у тексті статті за змістом.

Формули у статтях потрібно набирати за допомогою вбудованого в програмне забезпечення редактору формул, шрифт TIMES, 10 кегль. Автори мають дотримуватися правильної галузевої термінології. Терміни по всій роботі мають бути уніфікованими. Між цифрами й назвами одиниць (грошових, метричних тощо) ставити пробіл.

Скорочення грошових та метричних одиниць. Скорочення грошових та метричних одиниць (грн, т, ц, м, км), а також скорочення млн, млрд, писати без крапки. Потрібно розрізняти символи «—», «–» та «-». Перший із них у рукописах не використовують. Якщо в тесті є абревіатура, то подавати її в дужках при першому згадуванні.

Список використаної літератури приводиться наприкінці публікації та становити 10 - 20 джерел. має Розташування джерел у списку має бути відповідним до посилань у тексті.

Згідно із правилами, які враховують вимоги міжнародних систем цитування, автори неангломовних статей повинні наводити список використаної літератури за двома стандартами:  

  1. Список використаної літератури мовою оригіналу повинен бути оформлений відповідно до Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».
  2. References – окремим блоком той самий список джерел у латинському алфавіті повторюючи в ньому в тій же послідовності всі джерела літератури, незалежно від того, чи є серед них іноземні. References повинен бути оформлений згідно стандарту АРА (American Psychological Association) англійською мовою.

Для неангломовних джерел: 

-         назву роботи перекладають англійською мовою;

-         назви джерел (журнал, збірка, конференція тощо), а також місця видання та назви видавництва наводяться транслітерованими латиницею, якщо немає офіційної  назви англійською.

В англомовних статтях наводять лише References, в якому список джерел оформлено англійською мовою.

Приклади правильного оформлення References можна подивитися тут

Наприкінці бібліографічного опису літературного джерела обов’язково зазначати унікальний цифровий ідентифікатор DOI, якщо його присвоєно відповідній публікації або URL.

 

До редакційної колегії подається: файл з текстом статті  (див. Зразок оформлення статті), названий прізвищем автора (Стаття_Прізвище), файл з англійською анотацією (Анотація_Прізвище) та, за необхідності, файли з рисунками, графіками тощо. Обов’язково подається: - рецензія доктора наук (для авторів, які не мають наукового ступеню);

 - відомості про автора (див. Форма відомостей про автора).

 

Перед відправкою файлу переконайтеся у тому, що дотримані всі вимоги редакційної колегії, наявні всі складові відправлення:

  • індекс Універсальної десяткової класифікації (УДК);
  • відомості про автора (авторів): прізвище, ім’я, вчений ступінь, вчене звання, посада, місце роботи, ORCIDID/ResearcherID, e-mail (укр. та англ.);
  • назва статті;
  • анотація (укр. та англ.);
  • ключові слова (не більше 10 слів) (укр. та англ.);
  • текст статті;
  • бібліографічні посилання по тексту статті;
  • пристатейні бібліографічні списки (ДСТУ 8302:2015); References (AРAstandard);

- дата надходження авторського оригіналу до редакції.

 

Адреса редколегії: Одеський державний аграрний університет, вул. Пантелеймонівська, 13, м. Одеса, 65012, Україна;

Надати статтю до публікації у збірник «Аграрний вісник Причорномор’я» можливо на електронну адресу e-mail: ymoshi@ukr.net

Рецензування. Наукові статті, що надійшли до редколегії, перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com та обов’язково проходять внутрішнє «сліпе» рецензування. Термін рецензування у кожному окремому випадку визначають з урахуванням зайнятості рецензентів для максимально швидкої публікації статті (зазвичай один-два тижні).

Редколегія визначає відповідність статті профілю збірника та вимогам до оформлення. Технічний редактор повідомляє авторів про результати розгляду редколегією та рецензентом електронного варіанта статті.

Упродовж 2-х тижнів після отримання рецензії з зауваженнями автор повинен доопрацювати статтю, врахувавши зауваження, та повернути її до редколегії.  У випадку відхилення статті редколегія направляє автору мотивовану відмову. Стаття, яка не рекомендована рецензентом до публікації, до повторного розгляду не приймається. Після прийняття рішення про публікацію, технічний редактор інформує про це авторів, визначивши термін публікації.

Публікація статей є безкоштовною.

Положення про конфіденційність

Положення про авторські права

Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються на такі умови:

-   Журналу надається право першої публікації. Автор укладає «Угоду про передачу авторських прав»;

- Автори можуть вступати в окремі, додаткові договірні угоди для не ексклюзивного розповсюдження друкованої у журналі версії своєї роботи. Наприклад, розмістити її в інституційному репозитарії або опублікувати в книзі, із підтвердженням її первинної публікації у цьому журналі;

Авторам дозволено публікувати препринт наукової статті до виходу в світ видання, де вони будуть уміщенні повністю з метою пропагування та реклами майбутнього видання.

Положення про конфіденційність

Персональні дані, вказані авторами під час подання статті, будуть використані виключно для виконання технічних завдань цього журналу. Вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам