ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ЗЕРНА

Автор(и)

  • А. Zykov
  • S. Orlova
  • L. Ovsiannykova

DOI:

https://doi.org/10.37000/abbsl.2019.94.23

Ключові слова:

енергоефективність, теплова труба, мікрохвильова енергія, зерно, схожість, передпосівна обробка.

Анотація

В даний час інтенсифікація технологічних процесів під впливом мікрохвильового випромінювання застосовується в багатьох промислових процесах. Мікрохвильове обладнання стає необхідним технологічним компонентом великих рентабельних виробництв. Не є винятком і процеси сушіння. За останні роки запропоновані нові варіанти сушильних установок, що використовують комбіновані методи енергопідведення, в тому числі і мікрохвильової енергії. Створені і починають застосовуватися мікрохвильові сушарки для харчових продуктів, зернових і олійних культур, в тому числі і для насіннєвого фонду, що виконують поряд з сушінням і дезінфекцію, знезараження продуктів сушіння від шкідливих бактерій, грибків, цвілі. Для реалізації мікрохвильового сушіння особливе значення має вибір режимних параметрів сушіння з урахуванням того, що зерно є біологічно активним об'єктом. Мікрохвильове сушіння дозволяє забезпечити підведення потужних потоків енергії до об'єкта сушіння і отримати значну інтенсифікацію випаровування вологи. Але одночасно відбувається також інтенсивне нагрівання продукту, що може погіршити його якість. Можливість підведення енергії по всьому перетину продукту надає можливість забезпечити випаровування вологи з внутрішніх шарів продукту, що особливо важливо в кінці сушіння, коли зона випаровування вологи значно поглиблена. Тому найбільшу ефективність сушіння можна отримати в комбінованих процесах, що використовують переваги різних способів сушіння, наприклад конвективного, а також застосування мікрохвильового та низькочастотного магнітного полів.В роботі наведено ефективні способи підведення енергії до зерна за допомогою теплових труб і мікрохвильового поля. Показано вплив спільної дії мікрохвильового і низькочастотного випромінювання на схожість зерен.Розглянуто шляхи підвищення енергетичної ефективності процесів передпосівної та післязбиральної термообробки зерна.

Посилання

1. Бурдо О.Г. Эволюция сушильных установок: Монография. – Одесса: «Полиграф», 2010. 368 с.
2. Калинин Л.Г., Панченко Г.И., Орлова С.С. Сравнительные характеристики микроволновой и низкочастотной магнитной обработки семян перед посевом // Хранение и переработка зерна. – 2004, № 5, с. 25-27.
3. Калінін Л.Г., Орлова С.С., Методика оцінки режимних параметрів мікрохвильової обробки сипких систем // Хранение и переработка зерна, 2004, № 8. С. 34-36.
4. Калінін Л.Г., Малиновський В.В., Орлова С.С. Експлуатаційні показники мікрохвильового пристрою “Мікростім-2” для передпосівної обробки насіння // Наукові праці ОНАХТ. Одеса: 2004, вип. 27. с. 265-268.
5. Калінін Л.Г., Орлова С.С. Облік нерівномірності розподілу електромагнітного поля в апараті для мікрохвильової обробки зерна // Зернові продукти і комбікорми. 2005, № 2, с. 48-50.
6. Орлова С.С. Мікрохвильова обробка зерна під час руху у віброканалі. Автореф. канд. техн. Наук. – Одеса, ОНАХТ, 2006. – 18 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-12-25

Як цитувати

Zykov А., Orlova, S., & Ovsiannykova, L. (2019). ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ЗЕРНА. Аграрний вісник Причорномор’я, (94), 176-182. https://doi.org/10.37000/abbsl.2019.94.23