ОЦІНКА ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ МЕДУ РІЗНОГО ПОХОДЖЕННЯ

Автор(и)

  • К. Хамід Одеський державний аграрний університет
  • О. Данчук Одеський державний аграрний університет

DOI:

https://doi.org/10.37000/abbsl.2021.98.18

Ключові слова:

мед, аналіз, показники якості, стандарт

Анотація

Бджільництво України має величезний потенціал для нарощування експорту, адже кількість нових ринків збуту цієї продукції впродовж останніх років росте в геометричній прогресії. За офіційними даними «Євроінтеграційного порталу України», згідно з якими сьогодні Україна є одним з шести найбільших виробників меду в світі та щороку забезпечує до 5% світового виробництва, а також є другим (після Китаю) найбільшим експортером меду до ЄС.

Велике значення виробництва меду бджолиного зумовлене потребами внутрішнього ринку для споживання населенням і як промислової сировини, а також забезпеченням валютних надходжень від його реалізації на світовому ринку за умов високої конкурентоспроможності. Тому удосконалення системи оцінки якості і безпечності меду бджолиного та ії гармонізація з міжнародними вимогами є надзвичайно актуальним завданням для України.

За умов глобалізації світової економіки для забезпечення конкурентоспроможності продукції галузі бджільництва України особливо гостро постає проблема забезпечення якості та безпеки продукції відповідно до світових вимог.

Якість меду – поняття, яке охоплює доволі широкий загал характеристик і властивостей цього унікального продукту. Упродовж зберігання меду, починаючи з моменту відкачування, у ньому відбувається безліч природних біохімічних процесів. Унаслідок цього, його склад постійно змінюється, а сам продукт називають «живим».

У статті проведено оцінку показників якості меду на його природність та якість як харчового продукту, який отримали на присадибних пасіках України різних регіонів. Оцінку якості та природності меду різного ботанічного походження проводили за вимогами національних стандартів. Досліджували такі показники якості меду, як масова частка води, діастазне число, вміст гідроксиметилфурфуролу (ГМФ), масова частка відновлювальних цукрів, масова частка сахарози, вміст проліну, кислотність,електропровідність, якісна реакція на наявність паді та масова частка селену.

Посилання

Arnauta O.V. Osoblivostі normativnogo zabezpechennya yakostі ta bezpechnostі bdzholinogo medu v Ukraїni і ЄS na etapah jogo virobnictva ta realіzacії. Naukovij vіsnik LNAU: veterinarnі nauki. – 2013. – № 53. – S. 5–7.

Kaganec' O. Ocіnka medu za mіzhnarodnimi ta nacіonal'nimi kriterіyami. Prodovol'cha іndustrіya APK. – 2010. – № 1. – S. 26–29.

Lazarєva L.M. Kontrol' yakostі ta bezpechnostі medu. Pasіka. – 2014. – № 6. – S.24–25.

Pislar G. V. YAkіst' produkcії bdzhіl'nictva: svіtovij dosvіd ta vіtchiznyana praktika. Vіsnik ZHNAEU. – 2012. – № 2, t. 2. – S. 296–307.

Sinyakov A.B. Med natural'nyj: polnaya enciklopediya. M.: Mir, 1990. – 225 s.

Effect of late harvest and floral origin on honey antibacterial properties and quality parameters / I. N. Pasias, I. K. Kiriakou, A. Kaitatzis [et all.] // Food Chemistry. – 2018. – Vol. 242. – P. 513–518.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-01-04

Як цитувати

Хамід, К., & Данчук, О. (2021). ОЦІНКА ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ МЕДУ РІЗНОГО ПОХОДЖЕННЯ. Аграрний вісник Причорномор’я, (98). https://doi.org/10.37000/abbsl.2021.98.18