ІННОВАЦІЙНИЙ ПРИСТРІЙ ДЛЯ УЛАШТУВАННЯ ПОСТЕЛЕЙ ПІД ГІДРОТЕХНІЧНІ СПОРУДИ МЕЛІОРАТИВНИХ СИСТЕМ

Автор(и)

  • R. Matsei Одеська державна академія будівництва і архитектури
  • S. Rogachko Одеська державна академія будівництва і архитектури
  • O. Plіasunova Одеський національний морський університет

DOI:

https://doi.org/10.37000/abbsl.2019.95.27

Ключові слова:

гідротехнічні споруди укісного типу; кам'яна постель; меліоративні системи; інноваційний пристрій

Анотація

Елементи конструкцій гідротехнічних споруд різного призначення, що зводяться на річках, озерах, водосховищах і морях, представляють собою укоси з контрфільтрами. Реалізація таких проектних рішень для забезпечення їх надійності і довговічності вимагає відповідно до проекту якісного створення шарів кам'яного накидання постелі під укісні споруди у зв'язку з чим в процесі виробництва робіт повинні витримуватися точномірні показники товщини і форми кожного шару кам'яного накидання постелі знизу і доверху, так як відступ від проектных точностних показників приводить до поступового подальшого руйнування грунтової основи, шарів накидання постелі і облицювальних елементів. У представленій роботі проаналізований стан деяких типів гідротехнічних споруд меліоративних систем, які руйнувалися із-за неякісного улаштування кам'яних постелей і контрфільтрів в процесі будівництва. У статті приведений опис конструктивного вирішення інноваційного пристрою для механізованного створення кам'яних постелей і контрфільтрів гідротехнічних споруд укісного типу, який дозволяє збільшити продуктивність будівельних робіт, поліпшити якість кам'яних постелей і контрфільтрів за рахунок підвищення показників точності розмірів і форми шарів кам'яного накидання. В Україні іноваційний пристрій може успішно застосовуватися при будівництві укосів які покриватимуться непроникаючими залізобетонними плитами під гідротехнічні споруд усих типів, зокрема при ремонті, реконструкції і будівництві укосів водосховищ, земляних дамб, відкритих каналів гідромеліоративних систем агропромислового сектора в посушливих і заболочених регіонах країни.

Посилання

1.Дорофеев В.С. Воздействие ветровых волн на гидротехнические сооружения. Учебник для студентов высших учебных заведений Украины / В.С. Дорофеев, С.И. Рогачко. ‒ Одесса, 2012. ‒ 224 с.
2. Рогачко С. И. Защита берегов лиманов, заливов и озер от разрушений / С.И. Рогачко // Развитие транспорта. ‒ 2018. ‒ №2(3). ‒ С.149-158.
3. Патент України на корисну модель UA 132862 Пристрій для створення постелей під укісні споруди. / С.І. Рогачко, Р.О. Мацей. ‒ № u201910509; заявл. 24.10.2019; опубл. 11.03.2019. ‒ Бюл. №5.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-12-28

Як цитувати

Matsei, R., Rogachko, S., & Plіasunova O. (2019). ІННОВАЦІЙНИЙ ПРИСТРІЙ ДЛЯ УЛАШТУВАННЯ ПОСТЕЛЕЙ ПІД ГІДРОТЕХНІЧНІ СПОРУДИ МЕЛІОРАТИВНИХ СИСТЕМ. Аграрний вісник Причорномор’я, (95), 188-198. https://doi.org/10.37000/abbsl.2019.95.27