ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СИНТЕТИЧНИХ АНТИСЕПТИКІВ ТА АНТИСЕПТИКІВ НА РОСЛИННІЙ ОСНОВІ
Ключові слова:
синтетичні антисептики, рослинні антисептики, антибактеріальна ефективність, ветеринарна медицина, натуральні компоненти, заживлення ран, побічні ефекти.Анотація
Антисептики відіграють ключову роль не тільки у медицині для людей, а й у ветеринарної практиці. Вони використовуються для запобігання та лікування інфекцій у тварин, обробки ран, хірургічних втручань, а також у профілактиці поширення інфекційних захворювань серед домашніх та сільськогосподарських тварин. У ветеринарній медицині існує безліч антисептиків, які можна розділити на дві основні категорії: синтетичні та на рослинній основі. У цій статті буде розглянуто порівняльну оцінку їхньої антибактеріальної ефективності.
Посилання
https://www.webmd.com/a-to-z-guides/difference-between-disinfectants-antiseptics
Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою: Підручник для вищих аграрних закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації із спеціальності “Ветеринарна медицина”. К.: Аграрна освіта, 2001. с . іл.
Антисептика та асептика у ветеринарній хірургії - Власенко В.М. Рубленко М.В., Козій В.І., Ільніцький М.Г., Мисак А.Р., Рубленко С.В. Антисептика та асептика у ветеринарній хірургії. Під редакцією Гушко О.О. Бц.: Білоцерківська книжкова фабрика, 2005. 71 c.
https://doctorthinking.org/2021/09/antiseptics/
Брицун В.М., Сімурова Н.В., Попова І.В., Сімуров О.В.. Сучасні хімічні дезінфектанти та антисептики. К.: Аграрна освіта, 2001. с 256. іл.
https://liktravy.ua/herbs/kalenduly-kvitky
Лікарські рослини в клінічній ветеринарії: навчальний посібник для студентів зооветеринарних вузів і факультетів / В.І. Корнієнко, Н.М. Серединська, О.В. Пономаренко та ін. Харків, 2021. 285с.