АНАЛІЗ ФАКТОРІВ ВПЛИВУ НА ЯКІСТЬ КОМБІКОРМУ ПРИ ЙОГО ЗБЕРІГАННІ

Автор(и)

  • І. Дударев Одеський державний аграрний університет
  • С. Уминський Одеський державний аграрний університет
  • А. Яковенко Одеський державний аграрний університет
  • В. Макарчук Одеський державний аграрний університет
  • М. Королькова Одеський державний аграрний університет

DOI:

https://doi.org/10.37000/abbsl.2022.102.05

Ключові слова:

комбікорм, якість, структура, зберігання, шпаруватість

Анотація

 Від рівня балансу корисних речовин у складі виготовлених комбікормів та належних умов його зберігання залежить забезпечення максимально ефективного використання комбікорму при годівлі тварин. Вирішення такого завдання є актуальною проблемою як для сучасних виробників кормів, так і для споживачів такої продукції. Збільшення різних рецептурних складових комбікормів, з врахуванням віку тварин і їх промислового призначення та зростання вимог до їх якості викликають необхідність не тільки виготовлення однорідної суміші, але й обумовлюють вимоги щодо умов періоду їх зберігання без погіршення якості. Однорідність виготовлених комбікормів та дія зовнішніх факторів здійснюють істотний вплив на їх кормову якість, а також на зміни структури вітамінів, мікро та макро елементів які містяться у комбікормах.

Слід зазначити, що зміна якості комбікорму відбувається за рядком фізичних характеристик комбікорму, тобто його щільності, гранулометричного складу, об'ємної маси, також на тривалість зберігання комбікормів значний вплив робить показник кратності повітрообміну в просторі між частками та інших.

Показники шпаруватості під час зберігання комбікормів з впровадженням активного вентилювання сипких компонентів здійснює істотний вплив на процес інтенсивного випаровування вологи I B, у довкілля і воно характеризується показником активної поверхні вологовіддачі Fм2 з врахуванням різниці в тиску насиченої водяної пари. В процесі зберігання комбікорму спостерігається накопичування вологи за рахунок сорбції вологи з парів води у повітрі. Розуміння факторів обумовлюючих зміну якості комбікормів при його зберіганні є важливим елементом виготовлення та використання комбікормів .

Посилання

Dudarev I. Compound feed and features of its storage / Dudarev I. // Agrarian Bulletin of the Black Sea. Collection of scientific works. Technical sciences.- Odessa: 2014. Vip. 74. - p. 170-175.

Dudarev I. Wet grain / Dudarev I. // Agrarian Bulletin of the Black Sea. Collection of scientific works. Technical sciences.- Odessa: 2014. Vip. 74. - p. 129-132.

Stabilization of compound feed components [Electronic resource] / Access mode: <http://worldgonesour.ru/kombikorma/2171-stabilizaciya-komponentov-kombikormov.html>.

Dudarev I., Bratersky F. Improving the efficiency of mixing feed components. - Overview information. - M .: 1981, p.32… 35.

Evaluation of the results of storage of bulk feed. // Agrarian Bulletin of the Black Sea region: Collection of scientific works / Odessa State Agrarian University. - Odessa: ODAU, 2001. IU19, p.77 ... 82.

https://www.agric.wa.gov.au/barley/grain-storage-maintaining-grain-quality

http://www.gcmec.com/faqs/corn-stalk-cattle-feed-pellet-machine.html

https://www.researchgate.net/publication/228715667_Nutritional_properties_of_the_leaf_and_stem_of_rice_straw

http://www.fao.org/3/X6553E04.htm

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-18

Як цитувати

Дударев, І., Уминський, С., Яковенко, А., Макарчук, В., & Королькова, М. (2022). АНАЛІЗ ФАКТОРІВ ВПЛИВУ НА ЯКІСТЬ КОМБІКОРМУ ПРИ ЙОГО ЗБЕРІГАННІ. Аграрний вісник Причорномор’я, (102-103). https://doi.org/10.37000/abbsl.2022.102.05