ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ ПЛЕЧОВОГО СУГЛОБА ССАВЦІВ

Автор(и)

  • V. Hunich Одеський державний аграрний університет
  • Zh. Koreneva Одеський державний аграрний університет
  • A. Holovanova Одеський державний аграрний університет
  • N. Homkovich Одеський державний аграрний університет
  • A. Chernyisheva Одеський державний аграрний університет

DOI:

https://doi.org/10.37000/abbsl.2020.97.05

Ключові слова:

суглоб, стопоходячі, фалангоходячі, пальцеходячі, суглобова западина, плечова кістка, лопатка

Анотація

За результатами дослідження виявилося, що при максимально зігнутому положенні плечового суглоба задній відділ суглобової головки плечової кістки знаходиться в зіткненні тільки з центральною найбільш увігнутою частиною суглобової западини лопатки, в той час, як задня її половина виступає за задній край голівки плечової кістки, а між передніми відділами головки і западини відбувається розрив контакту з утворенням щілини. Рухи в плечовому суглобі копитних відрізняються прямолінійністю, завдяки чому забезпечується швидкість поступальних рухів і невтомність тварини, але зменшується свобода і різноманітність допустимих рухів. Бічні рухи в плечовому суглобі зазначених тварин є тільки супроводжуючими, а саме розгинання супроводжується відведенням, а згинання – приведенням. На відміну від наземних стопо-, пальці- і фалангоходячих тварин, зовсім інший тип рухів у плечових суглобів ссавців, кінцівки яких є робочим органом. У риючих (кріт, сліпиш)- це одноманітні згинально-розгинальні рухи, у плаваючих (тюлень,кит), літаючих (рукокрилі), двоногих (тушканчикові)- це великі обертальні руху, у приматів і людини - це рухи навколо багатьох осей суглоба.

Посилання

Gambaryan P. P. «Beg mlekopitayuschih. Prisposobitelnyie osobennosti organov dvizheniya».- M.: Nauka, 1972. – 334 s.

Zhedenov V. N. «Obschaya anatomiya domashnih zhivotnyih».- 1958. – 565 s.

Pavlovskaya E.A. Mehanizmyi stabilizatsii plechelopatochnogo sochleneniya u sobak / E.A. Pavlovskaya //Veterinarnaya meditsina. - 2011. - N 3-4. - S. 116-118.

Panyutina A. A., Korzun L. P., Kuznetsov A. N., Polet mlekopitayuschih: ot nazemnyih konechnostey k kryilyam.- M: Tovarischestvo nauchnyih zdaniy KMK. 2012. – 314 s.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-09-06

Як цитувати

Hunich, V., Koreneva, Z., Holovanova, A., Homkovich, N., & Chernyisheva, A. (2020). ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ ПЛЕЧОВОГО СУГЛОБА ССАВЦІВ. Аграрний вісник Причорномор’я, (97). https://doi.org/10.37000/abbsl.2020.97.05